![](https://www.odtumd.org.tr/wp-content/uploads/2024/05/ODTU-Mezunlar-Dernegi-THBT-Mezunlari-Cocuk-Korosu-Calismalari-Basliyor-1.png)
THBT Mezunları Halk Müziği Çalışma Grubu faaliyetleri kapsamında ODTÜ Mezunları Derneği iş birliğiyle bir çocuk korosu oluşturulması planlanmaktadır. Asıl çalışma dönemine 2024-2025 Eylül ayı içinde başlanacak olup, yaz dönemi için kurs niteliğinde ön çalışmaların yapılması planlanmaktadır.
Yaz dönemi çalışmaları 19 Mayıs 2024 tarihinde başlayacak ve 28 Temmuz 2024 tarihine kadar Pazar günleri 10.00-12.30 saatleri arasında ODTÜ Mezunları Derneği’nde yapılacaktır. Koromuza 2024-2025 öğretim yılında ilkokul 1, 2, 3, ya da 4. sınıf öğrencisi olacak çocuklarımız katılabilecekler. 19 Mayıs 2024 tarihinde başlayacak olan ön çalışma grubumuza katılmak isteyen ya da koromuza Eylül ayı itibariyle dahil olmak isteyen çocuklarımızın aşağıda bulunan linkteki formu doldurması gerekmektedir.
Katılım Formu için tıklayınız.
Ön Çalışma Grupları Çalışma Tarihleri
1.Dönem: 19 Mayıs, 26 Mayıs, 2 Haziran, 9 Haziran
2.Dönem: 30 Haziran, 7 Temmuz, 14 Temmuz, 21 Temmuz, 28 Temmuz*
Koroyu THBT Mezunları Halk Müziği Dönem Sorumlusu İlay Çelik Sezer çalıştıracak olup, rutin çalışmalara ayrıca en az bir bağlama icracısının eşlik etmesi, çocukların farklı sazları tanıması için zaman zaman farklı çalgıların da katılımı planlanmaktadır.
Koromuzun çalışmalarını, 2024-2025 öğretim yılı içinde yapılacak dinletiler yoluyla velilerimiz başta olmak üzere tüm dinleyicilerle paylaşması hedeflenmektedir.**
Tüm üyelerimizi ve çocuklarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.
“ODTÜ Mezunları Derneği – THBT Mezunları Çocuk Korosu”
Eğitmen: İlay Çelik Sezer
Başlangıç Tarihi ve Saati: 19.05.2024, 10.00
Yer: Koçumbeli Salon
Koro repertuarımızın çocuklarımızın ses ve genel gelişim özelliklerine uygun olarak seçilecek, çocuk şarkıları ve türküler ağırlıkta olmak üzere çeşitli türlerdeki eserlerden oluşturulması planlanıyor.
Çocuk Korosu Ön Çalışma Grupları Katılım Ücretleri***
1.Dönem Katılım Ücretleri
Katkı Paylı Üye: 700 TL
Üye: 800 TL
Misafir: 1000 TL
2.Dönem Katılım Ücretleri
Katkı Paylı Üye: 900 TL
Üye: 1000 TL
Misafir: 1200 TL
*Koroya katılım için herhangi bir seçme/sınav yapılmayacaktır.
**Koro katılımcı sayısı minimum 10 kişi olması durumunda açılacaktır.
***İndirimli koro ücretleri aidat yükümlülüğünü yerine getirmiş üyelerimiz için geçerlidir.
Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0312 286 7979/ 1124 veya 1126 numaralı telefonu arayabilirsiniz.