Psikoloji Sohbetleri Başlıyor

2011 yılından beri çalışmalarına devam eden ve gündelik hayatta karşılaştığımız kimi psikolojik durumları daha bilinçli bir şekilde yönetmemizi amaçlayan Psikoloji Kulübü, geçtiğimiz yıllarda açılan Psikodrama Yaşantı Grupları ve Kişisel Gelişim Seminerlerine bir yenisini ekliyor ve güncel bazı konuları Psikoloji Sohbetlerinde konuşmak üzere bir araya geliyor.

‘Her şeyin bir kolayı var’ söylemiyle yola çıkan Psikoloji Sohbetlerinde Öfke, Kaygı, Stres, Zaman, İlişki ve İletişim yönetimi gibi kimi konularda kendi içsel yolculuğumuzu nasıl daha etkin bir hale getirebileceğimizi konuşacağız.

Psikoloji Kulübü kurucu ve uygulayıcısı Psikolog/ Aile Danışmanı Şule Şahin tarafından yapılacak olan Psikoloji Sohbetlerinde her seferinde ayrı bir konu ele alınacaktır.

Hayata baktığımız pencereyi fark ederek yaşamı kucaklamak üzere üyelerimizi Ekim 2017’den itibaren Psikoloji Sohbetlerine bekliyoruz.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

PSİKOLOJİ SOHBETLERİ

Yer: ODTÜ Mezunları Derneği, Vişnelik

Tarihler:10-24 Ekim, 7-21 Kasım, 5-19 Aralık 2017

9-23 Ocak, 6 Şubat 2018

Gün: Salı

Saat:19.00-21.00

Son Başvuru Tarihi: 6 Ekim 2017, Cuma

Ücret

KP Üye: 50,00 TL

Üye: 60,00 TL

Misafir: 70,00 TL

*Üye ve katkı paylı üyeler için ilan edilen ücretler aidat borcu olmayan üyelerimiz için geçerlidir.
**Eğitim, katılımcı sayısı minimum 12 kişi olması durumunda açılacaktır.

ÖN KAYIT İÇİN EKTEKİ KAYIT FORMUNU İLGİLİ ADRESE İLETMENİZ GEREKMEKTEDİR.

Bilgi ve Kayıt için: Duygu ÜNAL, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 0 312 286 7979/1124
PSIKOLOJI KULUBU 2017-2018 PSIKOLOJI SOHBETLERI PROGRAMI

- Anne ve Babalara Çocukları için Pratik Öneriler

- Öfkemi Yönetiyorum

- Stresimi Yönetiyorum

- Mutlu Evlilik-Ask ve Ilişkiler için İpuçları

-Kendimi doğru ifade ediyorum; Güçlü iletişimin ABC 'si

- Korku ve Kaygılarımla Başa Cikiyorum

- Zamanimi Yonetiyorum

- Farkındalığımı Geliştiriyorum

- Edebiyat ve Psikoloji Etkilesimleri

NOT: Psikoloji Sohbetleri için Şule Şahin herhangi bir ücret almamakta olup Seminerlerden doğan geliri Dernek yararına bağışlamıştır.

ŞULE ŞAHİN HAKKINDA

ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunudur. Ankara Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümünde Psikolog olarak başladığı mesleki yaşamına IK, Eğitim ve Finans alanlarındaki çalışmalarıyla devam etmiş ve uzun yıllar yöneticilik yapmıştır. Türk Psikologlar Derneği Genel Müdürlüğü görevinden sonra Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünde ve diger universitelerde ogretim gorevlisi olarak; Klinik Psikolojide Terapötik Gözlem ve Görüşme Teknikleri, Psikoterapide Edebi Analizlerle Psikopataloji derslerini vermis ve AB/Dunya Bankasi Projelerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Şiddet ve Kadınların Psikolojik yönden güçlendirilmesi konularında Gender Expert olarak çalışmıştır.

Şule Şahin, Aile Danışmanlığı, EMDR Terapistligi ve Avrupa Psikoterapi Derneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet gösteren İstanbul Psikodrama –Uluslararası Z. MORENO Enstitüsü'nde, Psikodrama Eğitimlerini almış olup çalışmalarını bu alanlarda, Psikodrama Terapisti olarak Psikodrama Yaşantı Gruplarını yöneterek, EMDR terapisti olarak, Bireysel - Aile -Evlilik Danışmanlığı alanlarında sürdürmekte ve çeşitli kurumlarda kurumsal ve bireysel kocluk ve eğitimler vererek devam ettirmektedir.

Şule Şahin meslek yaşamı boyunca Profesyonel Kariyer ve Yasam Koçlugu alanlarında da uzmanlaşmış olup ayrıca Borderline Vak’alarda Psikanalitik Psikoterapi, Kuşaklararası Aktarımın Terapi Sürecindeki Rolü ve Etkileri, Kuşaklararası Aktarım ve Psikodrama, İşimiz İnsan, İletişim ve Etkili Yaşam, Psikoterapi Seansları Yürütme Programı ve Psikodramada Temel Teknikler, Grup Terapisinde Terapötik Faktörler, Rol Kuramı ve Psikopatalojik Bozukluklar, Psikanalitik Psikoterapi kapsamında Yas Terapisi, Psikoterapilere Psikanalitik Bakış açısı ve Kültürel Kontekst içinde Psikoterapi, Psikoterapi Sürecinde Psikiyatrik Tanı istenmesi ve Konsültasyon, Hipnoz-Eft Tekniklerinin Terapi Sürecinde kullanımı, Zaman Yönetimi gibi çok sayıda psikoterapi ve kişisel gelişim eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde kurduğu Psikoloji Atölyesi, Uygulamalı Yazın Atölyesi ve Roman İnceleme seminerlerini kapsayan Edebiyat Kulübü’nü 500’ü aşkın aktif üyesi ile birlikte 11 yıldan beri yürütmekte olup ayrıca ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde her ay basılmakta olan “ODTÜ’lüler Bülteni” Yayın Kurulu’nda editör ve yazar olarak çalışmaktadır.

Şule Şahin’in psikolojik bir altyapı içinde yazdigi “Psikolojik Polisiye Romanlar Üçlemesi”nin ilk romanı olan Kopmuş İp 2005 yılında, serinin ikinci kitabı olan Kocama Tuzak Kurdum isimli romanı 2008 yılında ve üçlemenin son kitabı olan Kırmızı Kadifenin Sırrı 2012 yılında yayınlanmıştır.

Son Düzenlenme Salı, 19 Eylül 2017 13:39