İŞ ARAYANLAR İÇİN İNSAN KAYNAKLARI SİTELERİ VE SOSYAL MEDYA KULLANIMI SEMİNERİ

Sayın Üyemiz,

Günümüzde Sosyal Medya tüm yaşamamıza olduğu gibi iş yaşamımıza da etki etmektedir. Yöneticiler/İnsan Kaynakları uzmanları adayların sosyal medya hesaplarını da incelemekte ve değerlendirmektedir. İş ilanlarının gazete ilanlarından, sosyal medya ilanlarına dönüştüğü bu günlerde adayların katılacakları eğitim sayesinde sosyal medya hesaplarının yönetimi ve işe yerleşme süreçlerindeki desteği hedeflenecek olan ve Derneği’mizde düzenlenecek ‘İŞ ARAYANLAR İÇİN İNSAN KAYNAKLARI SİTELERİ VE SOSYAL MEDYA KULLANIMI SEMİNERİ’ ne tüm üyelerimiz, yeni mezunlarımız ve yakınları davetlidir.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

NOT: ÖN KAYIT İÇİN EKTEKİ KAYIT FORMUNU İLGİLİ ADRESE İLETMENİZ GEREKMEKTEDİR.

Tarih, program ve ücret gibi detaylar; ön kayıt başvuruları yeter sayıya ulaştığında etkinlik katılımcılarına ayrıca bildirilecektir.

Bilgi ve Kayıt için: Duygu ÜNAL, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  0 312 286 7979/1124

 

İŞ ARAYANLAR İÇİN İNSAN KAYNAKLARI SİTELERİ VE SOSYAL MEDYA KULLANIMI

Eğitimin Amacı

Günümüzde Sosyal Medya tüm yaşamamıza olduğu gibi iş yaşamımıza da etki etmektedir. Yöneticiler/insan Kaynakları uzmanları adayların sosyal medya hesaplarını da incelemekte ve değerlendirmektedir. İş ilanlarının gazete ilanlarından, sosyal medya ilanlarına dönüştüğü bu günlerde adayların katılacakları eğitim sayesinde sosyal medya hesaplarının yönetimi ve işe yerleşme süreçlerindeki desteği hedeflenmektedir.

Eğitimin Süresi: 6 saat

Hedef Katılımcılar:

Bu eğitim, profesyonel yaşamda sosyal medya hesaplarının kullanımı hakkında deneyim ve bilgi kazanmak isteyen tüm yeni mezun ve iş arayan ya da aramayı planlayan profesyonellerin katılımını hedeflemektedir.

Eğitimin İçeriği:

  • Dijital iz – Arama motorlarındaki biz kimiz?
  • Linkedin nedir ne değildir?
  • Facebook, Instagram ve diğer ağları artık İK cılar da keşfetti
  • Sosyal medya yönetimi nasıl olmalı?
  • İş aramanın 3 N si:  Nereden, ne zaman, nasıl?
  • Vaka analizleri
  • Geri bildirim

Eğitim Yöntemi: Etkileşimli Sunum, Soru-cevap, Grup çalışması, Örnek Uygulama

Eğitim Sonu Kazanımlar:

Bu eğitim sonunda katılımcıların sosyal medya hesaplarının önemini ve işlevi  hakkında farkındalıklarının arttırılması ve sosyal medya hesaplarının doğru yönetilmesini becerisini  arttırmak hedeflenmektedir.

UZM. PSİKOLOG ZEYNEP KIRHAN YASATEKİN HAKKINDA

Zeynep Yasatekin, 1980 yılında Ankara’da Doğdu. 1998 yılında Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesinde Lise eğitimini tamamladı. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde sırasıyla Sosyal Psikoloji ve İnsan Kaynakları Geliştirme yüksek lisans programları ile mesleğinde akademik uzmanlık kazandı.

2000 – 2005 yılları arasında Psikolog/Danışman olarak çeşitli kurumlarda görev yaptıktan sonra, 2005 yılı itibariyle İnsan Kaynakları Sektöründe kariyerine devam etti.

İnsan Kaynakları Uzmanı ve Yöneticisi olarak İstanbul, İspanya ve Ankara’da Eğitim, Danışmanlık, İnşaat, Enerji ve Hizmet sektörlerinde İnsan Kaynakları yöneticisi olarak görev yaptı.

Kurumlar için Organizasyonel Gelişim, Performans Değerlendirme ve Ücret Yönetimi, Kariyer Planlama ve Gelişimi, Endüstriyel İlişkiler, Koruyucu İş Hukuku ve Kalite yönetimi konularında uzman olan Zeynep Kırhan Yasatekin, 2003 yılından beri, Stres Yönetimi, Çatışma Yönetimi, Beden Dili, Takım Yönetimi, Yöneticiler İçin İnsan Kaynakları, İş arayanlar için İş Görüşmesine Hazırlık ve Görüşme Yönetimi eğitimlerini vermektedir.

Aynı zamanda sosyal sorumluluk kapsamında birçok dernek ve eğitim organizasyonunda danışmanlık yapmakta ve eğitim vermektedir.

Uzman Psikolog olan Zeynep Kırhan Yasatekin, İşviçre 16PT Kişilik Envanteri ve Myers-Briggs Kişilik Tipi (MBTI) Envanteri uygulamalarında da bulunmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Zeynep Kırhan Yasatekin, iki çocuk annesidir.

_______________________________

ODTÜ Mezunları Derneği
1540. Sokak No: 58 100. Yıl ANKARA
Tel: 0312 286 79 79
Faks: 0312 287 75 00
e-posta: 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.