ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

1540. Sokak No: 58 100. Yıl 06530 ANKARA Tel: +90 312 286 79 79 Faks: +90 312 287 75 00
odtumd@odtumd.org.tr

ODTÜ Mezunları Derneği - panoramik sanal gezinti

!
ODTÜ MD Üyelik Aidatı, ODTÜ Taşıt Pulu İşlemleri, Eymir Gölü ve Havuz Giriş Kartı İşlemleri Başladı
ODTÜ Mezunlar Derneği Üyelik Aidatı, ODTÜ Taşıt Pulu İşlemleri, Eymir Gölü ve Havuz Giriş Kartı işlemleri başladı. İşlemlere ''Detaylı Bilgi'' linkinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
ODTÜ Mezunları Derneği
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...
5
Mart
2017
ÇOCUK KOROSU

ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde, Ümit Nevzat UĞUREL’in başkanlığında yürütülmesi planlanan  7-14 yaş arası çocuklardan oluşan bir çocuk korosu oluşturulacaktır. Çocuk Korosu Kulübü statüsünde yürütülmesi planlanan oluşumun; üç müzik öğretmeni ve bir Devlet Opera ve Bale Sanatçısı eğitimcimizden oluştuğunu ve tüm üyelerimizin çocuklarının davetli olduğunu duyurmaktan memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
5
Mart
2017
KOLEKSİYON KULÜBÜ: Sergi

 

ODTÜ Mezunları Derneği bünyesindeki Koleksiyon Kulübümüzün 41. Koleksiyon sergisinde, üyelerimiz Cemal Göncüoğlu ve Gençer Atlagan’ın gravür koleksiyonundan seçilen İstanbul gravürleri sergilenecektir.

 Sergide, fotoğrafın icadından önce kullanılan en görsel objeler olan, tarihe tanıklık eden ve  nadir bulunan çelik oyma baskı W.H. Bartlett ve T. Allom’un İstanbul gravürleri ve panoramik gravürler yer alacaktır.

Tüm üyelerimizi bekleriz.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği
 

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
14
Mart
2017
TEMEL PHOTOSHOP EĞİTİMİ BAŞLIYOR

ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde ve Deniz TOKAY eğitmenliğinde gerçekleştireceğimiz Temel Photoshop Eğitimi başlıyor.

Işıkla kayıt altına alınan düşünceler, karanlık odada hayat bulurdu. Çektiğimiz fotoğrafları izleyicisine sunmadan önceki çok önemli bir aşamaydı bu karanlık. Dijital fotoğraf üretimi ile birlikte bu aşama yerini Aydınlık Oda'ya bıraktı.

Fotoğraf çekiyoruz, peki bitiyor mu? Çoğu zaman, çektiklerimiz fotoğraf sınırlarından çıkmadan bazı temel düzenlemelere ihtiyaç duyuyor. İşte bu düzenlemelerin yapıldığı yerin adı olan aydınlık odanın, en etkin araçlarından birisi de Photoshop'tur.

Bu atölyemiz fotoğrafçıların en etkili aydınlık oda iş akışları üzerine planlandı. Çekimden sunuma doğru herkesin uygulayabileceği pratik yöntemleri paylaşıyoruz. Haftada 2 gün ve toplamda 3 hafta sürecek eğitim süresince aydınlık oda sürecinin en çok ihtiyaç duyulan aşamalarını uygulamalı olarak görmüş olacaksınız. Eğitimi bitirdiğinizde edindiğiniz bilgiler ile çekim aşamasında daha doğru değerlendirmelerde bulunurken, çekmiş olduğunuz fotoğraflar üzerinde sonradan ihtiyaç duyulan düzenlemeleri de kolaylıkla yapabileceksiniz.

Derneğimiz bünyesinde ve Deniz TOKAY’ın eğitmenliğinde gerçekleştireceğimiz; haftada 2’şer günden, toplamda 3 haftada (12 saat) tamamlanacak photoshop eğitimine ilgili tüm üyelerimizi ve yakınlarını bekleriz.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim
17
Mart
2017
AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Amatör Denizcilik Seminerimiz, ODTÜ Mezunları Derneği’nde18 Mart 2017, Cumartesi günü başlayacaktır.

Bu eğitim sonrasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın açtığı sınavlarda başarılı olanlar, uluslararası belgeler olan Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgesi almaya hak kazanırlar. Bu belgeler ile boyu 24 metreye kadar olan özel tekneler uluslararası sularda kullanılabilir.

Teorik eğitimler ODTÜ Mezunları Derneği’nde Dr. Murat ALEV tarafından verilecektir. ODTÜ Fizik Bölümü'nden mezun olan ve aynı bölümde öğretim görevlisi olarak uzun yıllar çalışan ALEV aynı zamanda Birinci Zabit yeterliğine sahip profesyonel denizci ve yelkencidir. 1991 yılında başladığı denizcilik eğitimi çalışmalarını halen Derinmavi Denizcilik Eğitim Merkezi'nde sürdürmektedir.

Haftada iki gün (Cumartesi ve Pazar) yapılacak ve 2 hafta sürecek olan Amatör Denizcilik Eğitimimize denizciliğe ilgi duyan herkesi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

ODTÜ Mezunları Derneği

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız... İletişim

HİMMET ŞAHİN ANISINAODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2006-2016 YILI ÇALIŞMA SUNUMU


ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ 2014-2016 YILI ÇALIŞMA RAPORU


ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI
Vişnelik Fix Menüleri


                 


 

ODTÜ'lüler Bülteni

 

 

KASIM 2016 sayı 264

 

 Reklamlarınızın 6500 ODTÜ'lüye ulaşmasını istemez misiniz?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Önceki bülten sayıları için tıklayınız.


Konsey İş Merkezi

Köprüyü KİM kuracak….Anlamı 10'dan Fazla!

ODTÜ Mezunları Derneği Burs Fonu'na her ay yapacağınız 10 TL tutarındaki yardım, başarılı gençlerimizin burslu olmalarını sağlayacak. bilgi afiş(pdf)Bağış Formu(pdf)Tanıtım(Tr)Tanıtım(Eng)


Öğrenci Danışmanlığı Programı

Gelin, mezunlar olarak geleceğin mezunlarına yol gösterelim, deneyimlerimizi paylaşalım! bilgi